איטום מרפסות

אחד המרכיבים החיוניים ביותר בכל בית הוא המרפסת. כיום, כאשר רוב הבניה החדשה היא בניה המבוצעת לגובה, המרפסת מאפשרת לדיירי הדירה ליהנות מקרני השמש החמימות ומישיבה בחלק החיצוני של הבית גם בלי גינה, מה שהופך אותה לחלק חיוני וחשוב מאוד בבית.

יחד עם זאת, מרפסת אשר אינה אטומה באופן נכון ומיטיבי יכולה לגרום לנזק רב לבית. היא יכולה להוביל להצפות משמעותיות ולחדירה של מי גשמים אל תוך הבית ולכן חשוב מאוד לבצע איטום מרפסות בצורה טובה ולהקפיד על תחזוקה ראויה אחת לכמה שנים.

איך עושים זאת? באחת משלושת הדרכים הבאות:

איטום מרפסות
איטום מרפסות

איטום מתחת לריצוף

בשיטה הזו מבצעים פירוק של כל הריצוף במרפסת, מבצעים איטום יסודי ואז מרצפים את המרפסת מחדש. נכון, זו שיטה מורכבת ויקרה הדורשת עבודה רבה אבל ביחד עם זה, האיטום בצורה הזו יכול לפתור את הבעיה למשך שנים רבות מאוד כך שלא תצטרכו לבצע עבודות איטום בכל פעם מחדש. כך, בפעם הראשונה המחיר יהיה גבוה, אך בחישוב לטווח ארוך הוא חוסך לכם איטום בתדירות גבוהה אשר לאורך זמן יעלה לכם הרבה יותר.

איטום על הריצוף וריצוף עליון

בשיטה הזו חוסכים את החציבות הכלולות בפירוק של הריצוף הישן ומבצעים את האיטום עליו. חשוב להבין כי שיטה זו לא מתאימה לכל מרפסת ולפני שחושבים עליה יש לבדוק האם ניתן לבצע העמסה של משקל נוסף על המרפסת והאם מפלס המרפסת ישאר בקו ישר עם הבית גם לאחר שכבת האיטום והריצוף העליון החדש.

שיטה זו אמנם חוסכת במחיר אך בשל העובדה שהרטיבות שחדרה קודם עדיין נמצאת בשכבות הפנימיות של הריצוף הישן ומתחתיו, היא לא תפתור את הבעיה באופן מלא ושלד המרפסת יתבלה.

איטום מרצפות

זו השיטה הזולה והפשוטה ביותר, אך גם הזמנית ביותר. בשיטה הזו פותחים את החריצים של הרובה בין המרצפות וממלאים בחומר איטום חדש. זה אולי יעזור לכם לבצע איטום למשך שנה – שנתיים, אך עם הזמן הבעיה תשוב מחדש.

השאירו פניה

צרו עמנו קשר

שירותי החברה