זיפות גגות

אחת השיטות לביצוע איטום של גג היא זיפות גגות. מדובר בשיטה בה אוטמים את הגג באמצעות מריחה של זפת חמה על גבי יריעות שמחזיקות את הזפת על הגג. מדובר באחת השיטות המוכרות ביותר לאיטום גגות, כאשר השיטה השניה הנפוצה היא איטום באמצעות יריעות ביטומניות.

מה היתרונות והחסרונות של זיפות גגות? מה חשוב לכם לדעת לפני שאתם מזמינים עבודה של זיפות גגות אל הבית שלכם? קראו את המאמר הבא ותמצאו את התשובה.

זיפות גגות
זיפות גגות

יתרונות של זיפות גגות

זיפות גגות זו שיטה שמעניקה מספר יתרונות חשובים:

  1. מחיר זול – שימוש בשיטה של זיפות גגות מעניק מחיר זול יותר בצורה משמעותית לעומת איטום בשיטה של היריעות הביטומניות, ולכן לא מעט בוחרים להשתמש דווקא בה.
  2. הליך פשוט – עבודת זיפות גגות היא עבודה פשוטה יחסית ולכן יש הרבה יותר בעלי מקצוע אשר יכולים לבצע אותה, ובשל הפשטות שלה היא גם לא לוקחת יותר מידי זמן.
  3. התאמה לכל גג – זיפות גגות ניתן לבצע לכל גג. גם אם יש יחידות של מיזוג אוויר רבות על הגג, קולטי שמש או כל דבר אחר, ניתן למרוח את הזפת על הגג די בקלות ולבצע את האיטום בצורה הטובה ביותר. לעומת זאת, בעבודה של יריעות ביטומניות יש לפנות את כל מה שנמצא על הגג ולכן הן לא מתאימות לכל גג.

חסרונות של זיפות גגות

לצד היתרונות המעולים, לשיטה יש גם כמה חסרונות שכדאי להכיר:

  1. תחזוקה – כאשר מבצעים זיפות גגות יש לקחת בחשבון כי בכל שנה תדרשו לבצע סיוד של הגג, וכן את הזיפות עצמו יש לחדש פעם בשלוש – חמש שנים, ולכן גם לאחר שהסתיימה העבודה, ההתעסקות עם הגג לא באמת מסתיימת לזמן ארוך.
  2. יעילות לטווח קצר – החסרון המשמעותי ביותר של זיפות גגות הוא שהזפת מתרחב בחום ומתכווץ בקור, ולכן איכות האיטום מושפעת מכך והאיטום בצורה הזו לא יעיל בצורה משמעותית לאורך זמן רב מאוד.
  3. עמידות בתקן – רוב קבלני האיטום עושים שימוש בזפת הזולה יותר אשר לא יכולה להיות בגג בו היא מגיעה לחום של מעל ל 75 מעלות, מה שבקלות קורה בקיץ הישראלי. הזפת האיכותית יותר, העומדת בתקן, היא יקרה יותר.

השאירו פניה

צרו עמנו קשר

שירותי החברה